autosklo beroun


Autosklo-Oprava praskliny

Chcete sklo opravit a nechcete ho měnit?

V tom případě Vám můžeme nabídnout opravu systémem PS SERVICE SYSTEME, který odstraní optické i pevnostní vady. Po provedení opravy Vám bude navíc vydána atestační kartička o provedení opravy, která je platná  pro STK, Policii, pojišťovny atd. Oprava trvá obvykle 60-120min a je především levnější než výměna čelního skla. Lze opravovat bodová poškození „oka“ nebo „pavouky“ do průměru 4 cm (garance výrobce 3 cm). Ne každá prasklina lze opravit, proto je potřeba nejprve vizuální zhodnocení našeho pracovníka.

Není vybrán žádný motiv nebo téma bylo smazáno

Jak se provádí oprava?

Oprava se provádí přímo na skle z vnější strany, takže není nutné sklo demontovat. Nejprve se  odbrousí poškozená část, tak aby v místě poškození nezůstaly žádné nečistoty. Následně se pomocí podtlakové pumpy nanese roztok, který se podtlakem dostane do všech míst prasklinky, především do jednotlivých paprsků skla (nejčastěji u čoček), aby se poškození kompletně roztokem zaplnilo a hlavně tento roztok vytlačí veškerý vzduch, který je v prasklině nežádoucí.. Poté se pomocí UV lampy nechá takto aplikovaný roztok po dobu 20 minut vytvrdit. Následně se provede zaříznutí přebytečných částí lepidla a místo se začistí.

Není vybrán žádný motiv nebo téma bylo smazáno

 Co byste měli vědět?

Aby bylo možné dosáhnout co nejlepšího efektu a kvalitního zacelení, je nutné vozidlo s poškozeným sklem přistavit co nejdříve. Pokud je poškození již staršího data, bude zacelení nepříliš kvalitní a může časem dojít k obnovení poškození. Dále je nutné upozornit na skutečnost, že opravy se mohou provádět jen místě skla mimo výhled řidiče, což je místo před řidičem, minimálně 10cm od kraje skla. U každého vozidla je výhled řidiče dle technických norem jinak definován. Laicky se dá ale říci, že se jedná o místo, které zabírá při pohybu levý (u řidiče) stěrač. Důvodem je skutečnost, že by mohlo docházet k lomu světla protijedoucích vozidel a k nechtěnému zrcadlovému efektu.

 Jaká je cena?Cena za scelení se pohybuje od  600,-Kč. Přesná cena se stanovuje při prohlídce. Protože čelní sklo se skládá ze dvou vrstev a bezpečnostní fólie uprostřed, je nutné posoudit hloubku a rozsah (velikost) poškození.  Došlo-li k poškození i vnitřního skla a tím i folie, není oprava možná. Dále se posuzuje stáří a tím i znečištění, pro stanovení správného technologického postupu, aby byla zajištěná kvalita a sklo se skutečně opravilo.


POZOR! Opravy prasklin hradí pojišťovny !